Epiduo – opinie i efekty stosowania. Żel na trądzik – czy pomaga?

I znowu pojawił się u mnie problem trądzikiem. Coraz bardziej denerwują mnie wyskakujące pryszcze, zwłaszcza, kiedy czekam na ważne spotkanie lub mam planowane przyjęcie. Tak było tym razem. Tuż przed weekendem, podczas którego miałam świetnie się bawić na wieczorku karnawałowym, zauważyłam na brodzie brzydkie wypryski. No to szybko do lekarza, potem do apteki i wróciłam do domu z żelem o miejscowym działaniu Epiduo.

Działanie Epiduo

Jak napisałam powyżej, Epiduo charakteryzuje się działaniem miejscowym, a więc należy nałożyć żel bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce. Tak też robiłam. Żel ma za zadanie oczyszczać skórę oraz zwalczać bakterie, przez co niedoskonałości powinny w szybkim czasie zniknąć.

Skład i efekty Epiduo

Stosowałam Epiduo zgodnie z zaleceniami lekarza i faktycznie, po jakiś dwóch dniach zauważyłam poprawę. Niedoskonałości zaczęły zanikać, niestety musiałam silnie nawilżać skórę, bo bez tego zaczęły pojawiać się zaczerwienienie i pęknięcia. Po kilku dniach zauważyłam również łuszczący się naskórek.

Przewertowałam sobie informacje i opinie o Epiduo i dowiedziałam się, ze sucha skóra jest efektem działania nadtlenku benzoilu, popularnego środka, który zwalcza bakterie, ale mocno wysusza skórę. Łuszczenie i odpadanie naskórka spowodowane zostało prawdopodobnie drugą substancją czynną leku, jaką jest adapalen składnik o bardzo silnym działaniu, który niestety często wykazuje skutki uboczne, właśnie w postaci łuszczenia się naskórka.

Uznałam, że Epiduo, pomimo skuteczności, wykazuje zbyt wiele skutków ubocznych, abym chciała stosować go dalej. Postanowiłam zdecydować się na coś innego, a wertując strony internetowe, natrafiłam na tabletki Nonacne, które zajmują 1 miejsce w rankingu środków przeciwtrądzikowych. Weszłam na stronę producenta i zaciekawiona zakupiłam pierwsze opakowanie za 150 złotych. Cena Nonacne jest nieco wyższa niż cena Epiduo, za którego opakowanie zapłaciłam 40 złotych, ale mam nadzieję, że tym razem mi się to opłaci. Dam Wam znać.

Aktualizacja:

Nonacne – i po trądziku!

Słuchajcie kochane, jestem zachwycona działaniem Nonacne! Naprawdę! Już po trzech dniach stosowania tych tabletek zauważyłam poprawę i nie zamienię tego produktu na żaden inny! Nie tylko pryszcze zniknęły całkowicie, ale też czuję się lepiej. Zawarte w tabletkach składniki to sama natura. Świetna kompozycja zapewnia nie tylko pomoc w walce z trądzikiem każdego rodzaju, ale również zapobiega nawrotom wyprysków i oczyszcza organizm od wewnątrz, niszcząc bakterie.

>>> Sprawdź opinie o Nonacne<<<

A co znajduje się w jednej tabletce Nonacne? Zobaczcie sami!

  • Witamina C
  • sersaparilla
  • czerwona kończyna
  • wyciąg z pestek winogron
  • wyciąg z liści pokrzywy

Jak widzicie, tylko to, co naturalne. To jednak nie wszystko! W końcu w aptekach i sklepach zielarskich znajdziemy mnóstwo produktów na trądzik, które chwalą się naturalnymi składnikami. Tym razem jednak producent nie postawił na byle co, a wybrał produkty o potwierdzonym, najskuteczniejszym działaniu. To właśnie dlatego Nonacne działa tak szybko i tak dobrze!

Teraz widzę, że rankingi nie kłamały, a Nonacne to naprawdę nr 1 w walce z trądzikiem. Wiecie co? Dopiero teraz pozbyłam się strachu przed tym, ze coś wyskoczy mi na twarzy lub dekolcie tuż przed ważnym wydarzeniem. Nareszcie mogę cieszyć się czystą i piękną skórą cały czas. Wydałam więcej, ale nie żałuję i Wy też powinniście spróbować!

Aktualizacja 2:

Wydaje Wam się, że Nonacne jest za drogie? Specjalnie dla Was załatwiłam super rabat! Zajrzyjcie TUTAJ i kupcie Nonacne 20% taniej!