Koszule Regular Fit

20 kwietnia, 2021 by - Uncategorized

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ na początku była skrzętnie ukrywaną przed światem. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule tworzone były z lnów oraz bawełnianych płócien. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały błyszczące jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Zimą warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą wzory kwiatowe. Dzięki zróżnicowanym krojom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.